El Niňo nám vrátilo čtvrtfinálovou porážku

28.08.2024

Včerejší den byl ve znamení začátku nové sezony v nejvyšší české soutěži. Vůbec první zápas v Extralize mužů pro rok 2024/2025 mezi sebou odehráli naše "béčko" NH Ostrava a pražské El Niňo. Hosté se však poučili z porážky, kterou právě s tímto týmem obdrželi v loňském čtvrtfinále play off, a jasně zvítězilo poměrem 3:0 na zápasy

Utkání zahájili nováčci obou týmů. Naše barvy hájil juniorský reprezentant Štěpán Brhel, který se utkal s ukrajinským reprezentantem Jevhenem Pryshchepou. První tempo zápasu udával Štěpán, který si hned v první sadě vybojoval čtyři setboly, bohužel ani jeden neproměnil a to se podepsalo na celkovém výsledku. Štěpán vzdoroval zkušenějšímu protihráči také ve třetí sadě, kde znovu neproměnil setbol, zatímco jeho soupeř byl v tomto prakticky bezchybný. Výhrou 3:0 na sety Jevhen zařídil první bod pro hosty.

Velmi blízko vyrovnání byl Samuel Palušek, který se utkal s druhým nováčkem pražské Kotlářky. Proti Davidu Reitšpiesovi vedl už 2:0 na sety, nicméně soupeř prokázal své kvality a dokázal vyrovnat. V rozhodující sadě Samuel neproměnil matchball za stavu 10:9, a toho se hostující hráč chytil, a zápas dotáhl do vítězného konce. Po těsné koncovce a veliké bitvě tak David Reitšpies zvýšil vedení hostuů na 2:0 na zápasy.

O zvrat se pokusil nejzkušenější člen našeho týmu, Ondřej Bajger. S Martinem Šípem vstoupil do zápasu velice dobře a zvítězil v první sadě. Bohužel, od druhého setu už Ondra tahal spíše za kratší konec provazu a na změnu taktiky ze strany Martina už nedokázal najít recept. "Bajgy" se tak musel smířit s porážkou 3:1 na sety a tím skončilo i celé utkání. El Niňo nám vrátilo čtvrtfinálovou porážku.

"Určitě jsme sem přiejli s pocitem, že jsme tady loni příliš neobstáli. Pro Davida Reitšpiese to byl velice těžký zápas. První zápasy v klubu jsou vždycky těžké a do toho Samuel hrál opravdu výborně. Myslím si, že kdyby to nevyhrál, tak ta výchozí pozice by pro Martina Šípa byla o něco horší. Ondra ze začátku hrál velmi dobře, nicméně Martin po prvním setu trochu změnil hru, upravil servis a to asi rozhodlo." Takto komentoval průběh utkání trenér vítězného týmu Petr Kaucký.