Helena Sommerová

V základu ženského kádru je také Helena Sommerová. Helena pálku chytla do ruky už ve třech letech v Sušicích. K tomuto sportu ji přivedl její otec, se kterým do svých 12 let trénovala. Poté se stala členkou pražského El niňa. Do hlavního města se následně také přestěhovala, aby se našemu sportu mohla věnovat naplno.

Ve svých 17 letech se přestěhovala do Havířova, kde viděla větší pingpongový rozvoj. Zápasy však stále hrála za pražskou Kotlářku až do letošní sezóny 2023/2024, kdy přestoupila do našeho skvělého klubu.

Mezi její úspěchy patří neskutečná řada medailí na Mistrovství ČR ve všech věkových kategorií a skupin. V mládežnických kategorií patří už od počátku mezi největší českou špičku a není divu, že patří i mezi základní kádr juniorské reprezentace. Na mezinárodní scéně si Helena připsala taky spoustu úspěchů a startů napříč všemi možnými turnaji. Účastnila se např. Protouru ve Španělsku, MEJ ve Skopje, Evropských her žen, nebo slavného evropského turnaje Top 10. I na mezinárodních turnajích dokázala naše hráčka získat cenné kovy.

Mezi její největší cíle do budoucna patří získání titulu na Místrovství ČR mužů a žen a v dlouhodobém hledisku chce co nejdéle reprezentovat svou zemi, předvádět skvělé výkony v nejvyšší české soutěži a zapsat se na evropské a světové scéně.