"Béčko" stále čeká na první vítězství

12.10.2024

V pátek 11. října proběhlo 5. kolo nejvyšší mužské soutěže. O body bojovaly oba naše celky. Doma na Varenské ulici vyzval "B" tým finalisty loňské sezony SKST Chodov a "áčko" jelo bojovat o body do Havlíčkova Brodu. Bohužel ani na jedné z front jsme nezískali plný počet bodů.

V obou zápasech byl favorit zřejmý, nicméně to neznamená, že by nemohlo dojít k nějakému překvapení. Hostující tým si sice s naším "béčkem" poradil bez větších problémů, ale kluci soupeřům nedali jediný míček zadarmo. V první dvouhře si totiž Jindra Morávek hned na úvod vybojoval slušný náskok a vedení 10:8 proti Jirkovi Martinkovi, nicméně set nedohrál. Následně Jindrovi jeho soupeř povolil už jenom set a první bod tak získali hosté.

O srovnání šel bojovat Štěpán Brhel, který vyzval Jakuba Zelinku. Vítězství se překlánělo z jedné strany na druhou a nebylo divu, že rozhodnout musela až pátá sada. V ní byl nakonec lepší domácí hráč, kterému se podařilo nejenom vyrovnat, ale připsal si i cenný skalp. "Za výhru jsem nesmírně rád. S Kubou jsem hrál asi 2x nebo 3x, ale vždycky jsem prohrál 2:3, takže výhry si opravdu cením. Je pravda, že ke konci jsem měl trochu štěstí, ale tak už to občas někdy bývá," komentoval Štěpán svůj zápas.

Štěpánův bod byl bohužel ten poslední, na který se domácí zmohli. Ondřej Bajger prohrál ve třech setech s Romanem Rezetkou a Jindra Morávek stejným poměrem nestačil na střídajícího Antonína Gavlase. Hosté tedy museli lehce pozměnit sestavu, ale za plným počtem bodů si dokráčeli s jistotou. To nelze ovšem nelze říci o Mistrovi z HB Ostrov. Na Vysočině se totiž musel domácí tým na vítězství pořádně nadřít.

"Béčko" tak stále čeká na své první vítězství. Další šanci dostanou hned v dalším kole, kdy budou o body bojovat na stole oslabeného SKST Havířov. "S Havířovem jistě mámě šanci, teda pokud stále budou bez Tomáše Polanského, který je zraněný. Na druhou stranu ale zase my máme zraněného Samuela Paluška. Určitě to bude těžký zápas, nicméně věřím, že máme šanci zvítězit." Dodal Štěpán

Dva body sice zařídil Jiří Vráblík, nicméně zbytek týmu už tak suverénní nebyla. Patrik Klos ve druhé dvouhře porazil Tomáše Treglera 3:2 na sety a Martin Koblížek nestačil ve třech setech na Víťu Kadlece. Bohužel se bodově neprosadil Radim Morávek, který v rozhodující dvouhře proti Treglerovi nedokázal uhrát ani set. Zkušení Mistři si tak zatím drží status neporažených, nicméně naši borci předvedli parádní výkon, který svědčí o jejich aktuální formě.