Jindřich Morávek veze z Prahy zlato

10.09.2024

První zářijový víkend se uskutečnily první bodovací turnaje mládeže v nové sezoně. Tradičně se hráči a hráčky všech mládežnických kategorií sešli v hlavním městě. Medaile a poháry si mohli z Prahy odvést pouze ti nejlepší a mezi nimi nechyběl také Jindra Morávek.

Jindra byl v kategorii U19 nasazená jednička a své postavení potvrdil skvělým výkonem. V hlavní soutěži neztratil ani set a s jistotou si došel pro první zlato z letošních BTM, když v semifinále přehrál Martina Vaigla z HB Ostrov a ve finále Jakuba Kabelku z KST Apollo Ústí nad Labem.

Alespoň částečné vítězství zaznamenal náš nový člen Dmytro Opanasiuk, kterému se podařilo vyhrát útěchu. Neměl to ale vůbec lehké a cestou do finále zvítězil dvakrát až v páté sadě. V semifinále útěchy si poradil s Vojtěchem Jiroutem z Heřmanova Městce a ve finále porazil 3:1 na sety Jakuba Janošce z Havířova.

Naším dalším želízkem v ohni byl Oliver Vincenec a Eliška Stramová. Oběma se bohužel nepodařilo postoupit do hlavní soutěže a bojovali tak o body alespoň v útěše. Oliver vypadl ve čtvrtfinále s pozdějším finalistou Jakubem Janošcem a Eliška nestačila v prvním kole na Janu Tomáškovou z hradeckého Sokola.

Posledním členem naší výpravy byla Elen Galetková, která soutěžila v kategorii U13. Elen zaznamenala dílčí úspěch, když se ji podařilo postoupit do hlavní soutěže. V ní už bohužel nestačila na Báru Cupálkovou z TJ Fosfa Lva a po porážce 0:3 se s turnajem musela rozloučit

Další šanci bojovat o cenné body a trofeje budou mít naši hráči a hráčky už první víkend v říjnu, kdy proběhne již tradiční Memoriál Miloše Teicherta u nás na Varenské ulici spolu s Velkou cenou města Havířov.