Konec sezony se pomalu blíží

27.02.2024

Všechny naše ligové celky před dvěma týdni odehrály své ligové utkání v rámci 17. a 18. kola. Napříč soutěžemi si každý celek vedl jinak a před koncem sezóny jsou pozice v tabulce velice odlišné. Nejvíce se trápí družstvo třetí ligy, které je na sestupové pozici.

Nejlépe si vedlo družstvo z první ligy, které si připsalo další dvě výhry na své konto a drží se tak na celkové 3. pozici v základní části. První čtyři týmy se totiž probojují do play off, kde budou bojovat o postupové místo do nejvyšší české domácí soutěže.

V rámci 17. kola si na domácích stolech poradilo kvarteto Jonáš Rak, Samuel Palušek, Vít Kadlec a Jindřich Morávek se sokolem z Mnichova Hradiště poměrem 10:1. Jedinou porážku zaznamenal Jonáš Rak, nicméně i tak bylo utkání zcela v režii domácích.

O den později se lehce pozměněná sestava dost natrápila s pražskou Elizzou. Sestava ve složení Vít Kadlec, Samuel Palušek, Jindřich Morávek a Jan Krupník však i v tomto utkání dokázala využít domácí prostředí a potvrdila, že patří mezi elitu soutěže, když zvítězila 10:7. Úspěch domácích se zakládal především na 100% úspěšnosti Víta Kadlece a třemi body Jindry Morávka, ke kterému se bodově přidal také Samuel a vítězství bylo na světě.

Na Varenské ulici se také představil tým z 2. ligy, který hostil družstvo KST Zlín a o den později SKST Plus Hodonín. Čtveřice Jonáš Rak, Samuel Palušek, Jakub Mesaroš a Jan Lisztwan si s prvním ze jmenovaných hostů dokázala poradit. KST Zlín přehrála poměrem 10:6 a to především díky výkonu slovenského reprezentanta, Samuela Paluška.

Na sobotní výhru ovšem už nedokázali navázat. Místo Paluška nastoupil Jaroslav Jůza a to byly ty body, které nejspíše chyběly. Domácí hráči se museli poklonit lepšímu Hodonínu a připsali si porážku 6:10. Po 18. kole se tak drží na 10. místě, které zatím znamená baráž.

Nejhůře si vedlo družstvo v 3. lize, které venku dvakrát prohrálo. V utkání 17. kola nestačila čtveřice Jaroslav Jůza, František Chaloupka, Oliver Vincenec a Filip Válek na "B" tým Zlína a prohrálo 7:10.

Následující kolo bohužel na výkon z předchozího kola navázalo. Proti družstvu TJ Sokol Šarovy dokázalo vyhrát pouze čtyři dvouhry, což na vítězství rozhodně nestačilo. Dvě porážky znamenaly posunutí na 10. místo tabulky, které se bere jako sestupové. O udržení v soutěži tak budou bojovat už tento víkend, kdy na domácích stolech vyzvou Nový Jičín a Valašské Meziříčí.

Kompletní Výsledky:

První liga: