Na Havířov jsme doma nestačily

01.10.2024

Netradičně v pondělí se konala předehrávka 4. kola Extraligy žen, ve kterém jsme doma vyzvali tým SKST Havířov. Favorit se jen těžko mohl odhadnout a to se také potvrdilo v samotném utkání. Napínavý závěr však lépe vyšel hostujícím hráčkám.

V pondělním utkání jsme mohli vidět celkem osm hráček. Oba týmy totiž využili svou možnost střídání. Na naší straně musela ze zdravotních důvodů odstoupit Helena Sommerová, kterou vystřídala Eliška Stramová a na straně soupeře místo Gabriely Štěpánové nastoupila Lucie Juchelková. Ze všech hráček, které v utkání startovaly byla však nejvíce vidět Hanka Kodetová, která pro svůj tým zařídila tři body.

Body domácích přidaly pouze Nikita Petrovová a Tamara Tomanová. Obě porazily Kláru Hrabicovou a následně Tamara zvládla zápas se Štěpánovou a Nikita se střídající Juchelkovou. Na druhou stranu se bohužel bodově neprosadila jak Helena, tak Eliška a celkově čtyři vybojované body znamenaly, že do závěrečné čtyrhry půjdou holky bojovat alespoň o remízu. V té bohužel neuspěly a po porážce 3:1 na sety tak havířovská dvojice Hrabicová/Štěpánová pečetila výhru svého celku 6:4.

Naše holky tak bohužel poprvé v sezoně okusily hořkost porážky, nicméně stále se drží vyšších příčkách tabulky. Po čtvrtém kole se drží na celkové třetí pozici, a rozhodně budou mít další příležitosti tuto pozici minimálně hájit před boji o play off. Další zápas je čeká znovu v pondělí a to konkrétně v pondělí 7. 10. kdy v dohrávce 3. kola nejvyšší soutěže přivítáme na domácím stole HB Ostrov. Utkání startuje v 17:00, tak si ho rozhodně nenechte ujít.