Nešťastné koncovky nás stály vítězství

09.09.2024

V neděli 8. září proběhlo 2. kolo naší nejvyšší domácí soutěže. V něm jsme znovu vyzvali soupeře z pražské Kotlářky a znovu jsme se museli poklonit výkonům jejich svěřenců. Pražané si od nás odvezli tři body po výhře 3:1 na zápasy, když z domácích hráčů byl schopen urvat bod pouze Patrik Klos.

El Niňo oproti minulému utkání lehce pozměnilo sestavu. Na lavičce tentokrát seděl David Reitšpies a o cenné body do tabulky tak bojovalo trio ve složení Tomáš Konečný, Ievhen Pryshchepa a Martin Šíp. Náš tým, pod taktovkou nestárnoucího Miroslava Bindače vytáhl nejsilnější možnou sestavu. Bohužel ani to nestačilo.

Utkání rozehrál za domácí Radim Morávek a za hosty Tomáš Konečný. Tomu k výhře jistě pomohly zkušenosti a mírná dávka štěstí. Radim totiž nedokázal dotáhnout vedení 9:5 ve třetím setu a 10:8 v setu čtvrtém. Výhrou 3:1 tak Konečný poslal hosty do vedení.

Vyrovnat se pokusil Vít Kadlec, který nastoupil proti ukrajinskému reprezentantovi Ievhenu Pryshchepovi. Podobně, jako jeho spoluhráč, měl Vítek problém dohrávat koncovky. V prvním setu neproměnil vedení 10:8 a od tohoto momentu tahal za kratší stranu provazu. Soupeř si následné vedení pohlídal a stejným poměrem, jako jeho spoluhráč, zařídil bod pro hosty.

Jediný bod na straně domácích přidal Patrik Klos, když zvládl "souboj trojek" s Martinem Šípem. Patrik tak vrátil Martinovi porážku z loňské baráže, dal naději svým spoluhráčům a oddálil porážku celého týmu. Výhrou 3:1 na sety tak Patrik srovnal na průběžných 2:1 pro hosty.

"Jsem rád, že jsem vyhrál, protože se s Martinem necítím nikdy na 100%. Nikdy nevím, co od něho můžu očekávat, jelikož jednou mu vyjde vše, na co šáhne a jindy děla úplně zbytečné chyby. V posledním zápase v Extralize mě porazil a řekl bych, že mu herně docela sedím, takže jsem rád, že jsem vyhrál." Komentoval svůj zápas Patrik Klos.

Šanci na vyrovnání měl Radim Morávek, který vyzval Ievhena Pryshchepu. Vyrovnaný zápas znovu rozhodovaly nervy a zkušenosti, kterých měl víc hráč hostujícího týmu. Ievhen si po výhře 3:1 na sety připsal další vítězství a pečetil tak vítězství hostů 3:1 na zápasy.

Z porážky je třeba se rychle oklepat. To obě naše mužstva vědí, a proto se připravují na další utkání, která je tento týden čekají. NH Ostrava se představí už ve středu 11. záři na půdě TTC Ostrava a v neděli 16. září dojde k prvnímu vzájemnému duelu mezi naším "Ačkem" a "Bečkem."