Nová sezona, nové sestavy

23.08.2024

Příští týden startuje nový ročník Extraligy mužů a není tedy pochyb, že vrcholí přípravy v každém klubu. Jako obvykle nastaly jisté změny v soutěži ale hlavně nastaly změny v soupiskách. A to byl i náš případ.

Již třetí sezonu v řadě budeme mít dvě mužstva v nejvyšší české soutěži. A stejně jako v sezonách předešlých, i letos došlo ke změnám v soupiskách. Nejvýraznější změnou je pravděpodobně příchod Štěpána Brhela, který k nám přišel z TTC Ostrava 2016 a bude hájit barvy našeho "béčka.."

Spolu s ním budou o přední příčky extraligové tabulky bojovat Jindra Morávek, Ondřej Bajger a slovenský mládežnický reprezentant, Samuel Palušek. Trenér Karel Karásek věří, že kluci nebudou hrát "jen o udržení" v soutěži, a tajně doufá, že se jim podaří podobné překvapení, jako se povedlo "béčku" v loňské sezoně.

Jedničkou "A" týmu zůstává Patrik Klos. Spolu s ním budou hrát Vít Kadlec a Radim Morávek. Trenérem "Áčka" a také případný náhradník bude Miroslav Bindač, který od svého družstva očekává více, než co předvedl "A" tým loni.

V nejvyšší české soutěži se tento rok představí pouze devět týmů. Bohužel nás opouští KT Praha, za kterou se nepřihlásil náhradník. Letos je tedy tabulka neúplná, a bude se hrát pouze o play off a baráž. Jistota play off je tedy příjemná, rozhodně se však nic nemění na tom, že ani jeden z týmů nepomýšlí na spodní příčky tabulky.

V Extralize žen nenastaly žádné změny. Naše stálé trio ve složení Tamara Tomanová, Nikita Petrovová a Helena Sommerová bude opět obhajovat bronzové medaile, ale věříme, že jejich ambice míří minimálně o stupínek výše.

První zápas extraligové sezony je na programu již 28. srpna, kdy náš tým NH Ostrava vyzve pražskou Kotlářku. Utkání startuje tradičně v 18:00 a těšit se můžete na skvělou hudbu, úžasnou atmosféru, čepované pivo a nádherný stolní tenis. Novinkou bude také soutěž pro diváky "přijmi servis," kdy vybraný jedinec bude mít možnost hrát o jistou částku.