Tak blízko a nakonec tak daleko

08.10.2024

V pondělí 7. října byla na programu dohrávka 3. kola nejvyšší ženské soutěže, ve kterém se na našich stolech představily finalistky loňské sezony z HB Ostrov. Favorit byl tak předem více, než jasný, nicméně průběh utkání rozhodně neodpovídal papírovým předpokladům.

Jak bylo zmíněno, naše holky nepatřily mezi favority utkání. Nicméně o tom, že soupeřkám nedají ani míček zadarmo, se všichni přesvědčili velice rychle. V první dvouhře sice Helena Sommerová nestačila na Zdenu Blažkovou, nicméně následně Nikita Petrovová porazila 3:0 na sety Veroniku Polákovou a Tamara Tomanová zvládla pětisetový zápas se slovenskou reprezentantkou a 125. hráčku světa Tatianou Kukulkovou a domácí se tak rychle ujaly vedení.

Nikita následně v druhém kole přidala další bod, když vybojovala další "pětiseťák" se Zdenou. Tamara zvládla zápas s Polákovou a velice blízko byla prvnímu bodu také Helena, která nedotáhla vedení 2:1 na sety s Kukulkovou do konce. Po druhém kole byl tak stav utkání 4:2 pro domácí a chyběl jeden bod alespoň do remízy. Na ten se však naše trio pořádně nadřelo.

V posledním kole holkám nepodařil přidat ani jeden bod, když Tamara prohrála v pěti setech se Zdenou Blažkovou a Nikita neproměnila vedení 8:5 v páté sadě s Kukulkovou. Helena v rozhodující dvouhře za stavu 4:4 bohužel nestačila na Polákovou a do závěrečné čtyrhry jsme nakonec museli vstoupit z pozice prohrávajícího, což znamenalo, že holky mohly vybojovat přinejlepším remízu.

V závěrečné čtyřhře proti sobě nastoupily dvojice Tomanová - Petrovová a Kukulková - Blažková. Domácí hráčky začaly velice dobře a vypracovaly si vedení 1:0 na sety a 6:0. Soupeřky z HB Ostrov se ovšem nevzdaly a čtyrhru nakonec rozhodl až pátý set. V něm byly lepší domácí hráčky a mohly si oddechnout, že po velice vydařeném startu utkání vybojovaly alespoň remízu.

"Před začátkem utkání bychom remízu braly všema deseti. Takto je tam i drobné zklamání, že se nám nepodařilo zvítězit. Na druhou stranu můžeme být rády za vybojovaný debl, jelikož ty nám zrovna moc nejdou. Určitě jsme ale nebyly daleko překvapení a ukázaly jsme, že i s námi lze počítat v bojích o nejvyšší příčky." Komentovala utkání Tamara Tomanová

"Co se týče jednotlivých zápasů, tak za sebe jsem velmi ráda za výhru nad Tatianou. Porazit hráčku takových kvalit je vždy příjemný pocit a cítím, že mi to dodalo potřebné sebevědomí. Cením si také výhry nad Verčou, jelikož rok co rok je pro mě stále těžší držet s těmito mladými hráčkami krok. Pochvalu si rozhodně zaslouží i Nikita, která byla velmi blízko tříbodovému maximu." Dodala Tamara.