Ženy dvakrát remizovaly

21.02.2024

Poslední dvě utkání v extralize žen byla pro naše hráčky extrémně náročné. Tým pod vedením Jiřího Bajgera si se svými soupeřkami musel poradit bez Heleny Sommerové, kterou tak zastoupila Lucie Masopustová a také Elen Galetková, pro kterou to byla premiéra v nejvyšší české soutěži žen.

Už v pátek 16.2. čekal naše trio ve složení Tamara Tomanová, Nikita Petrovová a Lucie Masopustová výjezd do Dobré. Tým z Dobré se průběžně umisťuje na třetím místě tabulky a to naznačovalo tomu, že se odehraje veliká bitva. A tak se také stalo.

Naše hráčky si po celou dobu utkání držely mírný náskok, především díky třem bodům Tamary Tomanové, nicméně v posledním kole dokázal tým SK Dobré otočit na 5:4 v jejich prospěch a rozhodnout musela čtyřhra. Tu nakonec dvojice Tomanová a Petrovová zvládly a po výhře 3:0 tak vybojovaly remízu.

O den později se na domácích stolech utkaly v předehrávce 17. kola proti soupeřkám z Hradce Králové. V tomto utkání si svou premiéru v mistrovské soutěži zkusila jedna z našich nejmladších hráček, Elen Galetková. Po jejím boku nastoupily Tamara Tomanová a Nikita Petrovová.

Hráčky hradeckého sokola od počátku utkání tahaly za delší stranu provazu a to zejména díky 100% výkonu hradecké jedničky, Hanky Kubátové. V posledním kole ovšem naše hráčky dokázaly náskok relativně dotáhnout a opět teda musela rozhodnout čtyřhra. Duo Tomanová, Petrovová tento důležitý zápas zvládlo a znovu tak vybojovalo důležitou remízu.

Průběžně se tak náš celek drží na páté příčce tabulky v základní části a má téměř jisté místo v blížícím se play off. O celkové pořadí však ještě budou mít šanci zabojovat, což naše holky určitě využijí. Už tuto neděli budou mít další příležitost na zisk bodů, když od 10:00 vyzvou doma hráčky z HB Ostrov.

Kompletní výsledky:

TJ Ostrava KST - SK Dobré - 5:5